Strona główna    Mieszkam w Gorzowie Wlkp.. Koleją interesuję się od kiedy pamiętam. Skąd takie zainteresowanie? Nie wiem. Chyba po prostu urodziłem się z tym.
    Kontynuacją zainteresowań, było ukończenie Technikum Kolejowego w Szczecinie. Na tym zakończyłem "służbowy" kontakt z koleją. Powodem tego był brak pracy na PKP. Zależało mi szczególnie na jeździe pojazdami trakcyjnymi.
    Fotografią zainteresowałem w 1990 roku. Początkowo zdjęcia robiłem na Smienie 8M. Później przyszła pora na lustrzanki manulane. Po zakupie, w 2000 roku, Minolty 505 si Super, rozpoczęła się prawdziwa fascynacja fotografią kolejową. Poznanie Tomka Florczaka i Pawła Winnickiego, pozwoliło na jeszcze aktywniejsze penetrowanie stalowych szlaków.
    Z biegiem czasu do grona gorzowskich MK dołączyli: Marcin Wasilewski, Leszek Kowalski i Lucjan Jeziorny. Wspólne wyprawy zaowocowały wieloma ciekawymi zdjęciami, które między innymi zamieszczam na tej stronie.
    Od września 2002 roku zdjęcia wykonuję na slajdach, wcześniej tylko na negatywach. Do tego rodzaju materiałów przekonał mnie Tomek Florczak. W podjęciu decyzji, pomogły mi także artykuły zamieszczane w czasopismach o tematyce fotograficznej.
    Po   zakupie   505-tki   ze   standardowym   zoomem 28-80,  zestaw   wzbogaciłem o dwa obiektywy ,  tj. o stałoogniskowy 50 mm / 1,7 oraz tele 70-300 / 4,5-5,6 (D). W listopadzie stałem się szczęśliwym posiadaczem lustrzanki Minolta Dynax 7.
    Aktualnie w teren wybieram się już z cyfrowym odpowiednikiem "siódemki", czyli Dynaxem 7D. Używam pięć obiektywów, tj. Minolta AF 50/1,7, Minolta AF 70-210/4, Soligor AF 100/3,5, Carl Zeiss Jena 135/3,5 MC oraz Pentacon 200/4 MC.
    Co uda mi się jeszcze uchwycić w obiektywie ? Liczę, że wiele ciekawych ujęć. Rezultaty tego będę sukcesywnie zamieszczał na WWW.
    Na tym kończę i pozdrawiam

Roman Szczeciński

Ja za nastawnikiem EU07. Od lewej: Paweł Winnicki, ja i Tomek Florczak.


Wstecz